poczta@naszagminaszczercow.pl

Jak co roku w tym dniu składane są w miejscach upamiętniających ludzi, którzy polegli w walce o wolność i niepodległość, wieńce, wiązanki i zapalane są znicze. W ten sposób czcimy pamięć o Nich. W naszej gminie dokonywali tego: wójt, radni, przedstawiciele duchowieństwa, związki, stowarzyszenia oraz inne organizacje, gdyż pamięć jest niezbywalną częścią historii narodu. I wszystko było by w porządku ale... Nie powinno być takich miejsc, które są mniej ważne i które są pomijane. We wszystkich z nich powinno się być, gdyż pomijanie ich właśnie tego dnia, może rodzić skojarzenia, że poległych dzielimy, tylko według czego? Jakie to kryteria są stosowane, że niektórzy z nich są ważni a niektórzy nie? Szczerców Chabielice - tu wójt pan Krzysztof Kamieniak oraz przewodnicząca Rady Gminy Barbara Szczepanik składają wieńce. Magdalenów i Borkowana Góra - nie ma wójta i przewodniczącej. (ngs.pl)

Czyżby tam niepodległość nie dotarła w tym dniu? Nic takiego nie wiadomo, gdyż kroniki w tym temacie milczą, a czekano i tam na przedstawicieli władz gminy. W imieniu wójta wieniec złożyła pani skarbnik gminy, ale to już inna ranga pamięci. Oficjalny przekaz głosił, że wójt miał do spełnienia inne, nie cierpiące zwłoki obowiązki. Jakież to były ważniejsze obowiązki w tym dniu? Nieoficjalnie, to ponoć wójt K. Kamieniak obowiązki te spełniał wobec żywych i w innej pobliskiej gminie. Czy to było wesele, czy coś innego? Nie wiemy. Dla poległych zabrakło wójtowi jednej godziny czasu. Tak się złożyło. Jakież to inne także nie cierpiące zwłoki miała przewodnicząca B. Szczepanik, której także w tych miejscach nie było, nie dociekamy. Widzicie Państwo: nie ma wójta, brak radnej czyli ranga uroczystości (jakże ważnych) maleje. Kto więc i komu ma przekazywać pamięć o historii kraju, jak nie wybrani przedstawiciele mieszkańców? Taka uwaga: przez tyle lat umniejszano, czy wręcz zapominano o ludziach, którzy polegli w walce o niepodległość (Żołnierze Wyklęci), że taka postawa władz naszej gminy martwi (delikatnie ujmując). Skoro nie będziemy pamiętać o tych, którzy oddali życie za naszą wolność, to czym będziemy my, żywi?

Na uroczystościach nie było także pocztu sztandarowego straży z Magdalenowa, a to czemu panie wójcie? Skąd takie pana stanowisko? Chyba i Magdalenów i straż przynależą jeszcze do gminy Szczerców? Jakim to się stało że straż z Magdalenowa reprezentowała w tym dniu gminę Kluki? Tam była godna dostąpić tego zaszczytu w tym dniu, a u nas nie? Czy tak reprezentuje się gminę? Do pewnych pojęć czy zachowań człowiek dorasta i od kogoś bierze przykład. Natomiast traktowanie przez pana oraz przewodniczącą wybiórczo miejsc pamięci jest nieładne. Przypominamy, już tak kiedyś robiono.
Radni z klubu „Gmina Szczerców” (Stanisław Wiedeński, Andrzej Kaźmierczak, Zenon Pietrzyk, Zbigniew Szcześniak) złożyli wiązanki podczas każdej uroczystości patriotycznej. Radni z klubu W. Pacholaka nie. Czyżby...? Postawmy tu znak zapytania, tak będzie lepiej.

W każdym miejscu pamięci był pan P. Kornacki - chyba z ramienia naszej gminy - i spełniał – chyba - w jej imieniu jakieś obowiązki, gdyż jest – chyba - przyjęty do pracy w Urzędzie Gminy na – chyba - stanowisko propagowania czy też ocieplania jej wizerunku. Wszystkie te ,,chyba” wynikają stąd, że red. naczelny próbował się dowiedzieć w gminie w dniu 15.11.2017 roku u pani magister B. Goszcz jakichś bliższych konkretów w sprawie tego zatrudnienia. Pani mgr udzieliła odpowiedzi ,,proszę napisać podanie”. Podanie napisane nie będzie, gdyż być może naruszyłoby jakąś ważną tajemnicę. Dlatego poczekamy, aż sprawa się sama wyjaśni, a wtedy podamy pełną wiedzę o panu P. Kornackim. Natomiast, jak ktoś jest niecierpliwy, to może wklepać w Google hasło P. Kornacki Bełchatów i może sobie poczytać więcej.

Zobacz na stronie: www.naszemiasto.pl:

Wyrok w sprawie Roberta Kornackiego

Robert Kornacki, asystent prezydent Bełchatowa przyznał się do plagiatu

Asystent prezydenta Bełchatowa winny, ale nie skazany

 

Komentarze   
+356 #3 Emil 2017-11-26 16:51
Kamieniak otacza się ludźmi takimi jak on więc nie dziwi że zatrudnił kolejnego znajomka, w końcu był dłużnikiem, tamten plagiator dzielnika go wspierał w walce o urząd wójta, jakimi metodami wszyscy wiedzą, co jeszcze zdążą zrobić z naszą gminą strach pomyśleć
Cytować
+332 #2 bombka 2017-11-26 16:05
No,no,no. To i P. Kornacki za uszami, jak to pięknie powiedział nasz satyryk, także coś ma?. Czyli ,,wart Pac pałaca, a pałac Paca", A.M.
Cytować
+385 #1 Jan 2017-11-23 09:39
11 listopada wójt spieszył się na wesele do Ruścca?, czego od niego oczekujecie, że to tak blisko?
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież