poczta@naszagminaszczercow.pl

Na Sesji Nadzwyczajnej, która odbyła się w dniu 11.12.2017 roku dziewięciu radnych poparło wniosek Wójta Krzysztofa Kamieniaka dotyczący zakupu przez gminę działki wraz z zabudowaniami na potrzeby gminy od Pana M. B. Działka ta położona jest przy rzece (stary klub kultury „Koziołek”), za nieczynnym Gminnym Ośrodkiem Kultury „Kuźnia”. Nasze zdziwienie, oraz zaniepokojenie budzi szybkość i sposób podjęcia tej decyzji oraz jej tajność. Pytamy, po co było potrzebne utrzymanie tego faktu w takiej tajemnicy i czy coś się za tym nie kryje? Tego nie wiemy. Wójt przekazał natomiast wiadomość że wycena wykonana całości tej nieruchomości była wykonana w 2013 roku i jej wartość wyniosła wtedy ponad jeden milion złotych, bo ofertę kupna złożono poprzedniemu wójtowi. Dlaczego wtedy gmina odstąpiła od jej kupna?

Ze względu - według ówczesnej wiedzy - na zawyżoną wartość, oraz, na nie kompletną dokumentacje wymaganą przy zawarciu takiej transakcji. Prosimy Państwa, aby zwrócić uwagę, wycena z roku 2013, a do kupna dochodzi w 2017 roku, czyli po czterech latach. Forma wprowadzenia projektu uchwały bez omówienia przez odpowiednie komisje rady daje dużo do myślenia. Wójt K. Kamieniak, jak wynika z jego wypowiedzi na sesji, decyzję podjął w ciągu dwóch tygodni od momentu rozmowy z jej właścicielem Panem M. B. o tym fakcie nie poinformował żadnej komisji Rady Gminy, a projekt uchwały wyrażający zgodę na zakup omawianej nieruchomości za kwotę 700 tyś. (siedemset tysięcy złotych) wprowadził na Sesję Nadzwyczajną. Dziewięciu radnych (Barbara Szczepanik, Dorota Włodarczyk, Teresa Pabiś, Monika Wyszatycka, Krzysztof Drzazga, Śnieg Zdzisław, Bogdan Materac, Jan Wlazłowski, Karol Kucharski) wyraziło zgodę na zakup, bez aktualnej wyceny, bez sprawdzenia stanu technicznego budynku oraz wiedzy na temat przeznaczenia tego budynku. Żadna komisja nie miała możliwości, aby wyrazić swoją opinię w tym temacie. Czy mieszkańcy Gminy wybierając swoich radnych w demokratycznych wyborach, godzą się na to, by ,,ich radni” bez wiedzy w omawianych tematach, bez żadnych pytań, podnosili ręce niczym kukiełki, popierając poczynania wójta zarządzającego Naszym Wspólnym dobrem jakim jest gmina? A jeśli okaże się, że budynek należy rozebrać ze względu na stan techniczny, to, kto na tym zyska, a kto straci? Przewodnicząca Rady Gminy - Barbara Szczepanik, nie widzi w takim postępowaniu nic niestosownego. Nie ma żadnej reakcji z jej strony. Czy też jest osobą, która wiedziała o tym wniosku wcześniej? Bo przecież jacyś radni na tych oględzinach byli. Czyją przewodniczącą jest wobec tego B. Szczepanik? Radnych, czy Wójta? Sama przecież Pani mówiła, że teraz już nie będzie dzielenia na lepszych i gorszych. Czy to, były tylko słowa? W Naszej całej gminie mamy dużo potrzeb inwestycyjnych i niekoniecznie chodzi o deptak, którego szacowana wartość urosła od 2015 roku z 300 tys. zł (trzysta tysięcy złotych) do blisko 3 milionów 360 tys.(trzy miliony trzysta sześćdziesiąt tysięcy złotych) w 2017 roku. Ile za tą sumę można wyremontować lub wybudować nowych dróg w gminie, ile wymienić starych źródeł ogrzewania mieszkań na nowe, ile fotowoltaiki, ile przyłączeń sanitarnych, kanalizacji czy przydomowych oczyszczalni ścieków? I tak można wyliczać dalej. Jeśli omawiana działka zostanie włączona w kompleks deptaka to automatycznie rośnie suma, jaką wydamy na to zadanie. Czy tak będzie nie wiemy, bo głucho i cicho o tym? Dobrze, że na otwarciu budynku rehabilitacji przypomniał o części tych spraw radny Stanisław Wiedeński, bo być może wiele osób tam obecnych nie miało takich informacji.

Film z sesji nadzwyczajnej na której pokazano dyskusję nad tym tematem jest do obejrzenia na stronie www.naszagminaszczercow.pl
Klub Radnych Gminy Szczerców

Komentarze   
+385 #9 olo 2018-01-21 03:18
Karol gdzie twoja godność ja ci ręki nie podam
Cytować
+660 #8 Ooooo 2018-01-17 19:43
Ciekawe ile srebrników Drewniak przytulił?
Cytować
-1 #7 obserwer 2018-01-16 18:07
Ale o co chodzi? Przeciem chcielim takiego wójta!!! :D :D :D
Cytować
+442 #6 Mieszkańcy 2018-01-04 19:53
Życzymy odwagi i sił by porywać się na nowe cele i zmiany, które z pozoru wydają się trudne, realizacji planów, nowych marzeń, kolejnych natchnienia, które jak fala statek, pchają życie do przodu!
Niech pchną w lepsze jutro naszą gminę
Wszystkiego dobrego Wójcie Grzegorzu!!!
Mieszkańcy gminy Szczerców
Cytować
+450 #5 Lena 2018-01-04 08:56
Tutaj to prokurator miałby się czemu przyjrzeć
Cytować
+422 #4 Mirek 2018-01-04 08:54
Czy to prawda że M.B proponował duże sumy poprzedniemu wójtowi za zakup tej działki? Tamten nie przystał na jego propozycje bo jest uczciwym człowiekiem i wszystko co w gminie robił było jawne. A obecny wójt?
Cytować
+437 #3 wyborca 2018-01-04 08:53
Proponuje zgłoście inwestycje budowa deptaka i zakup budynku od M.B do programu ABSURDÓW DROGOWYCH emitowanych w TVN --1MIEJSCE PEWNE wydać tyle gminnych pieniędzy , co na to W.P szpec od gminnych inwestycji
Cytować
+561 #2 przyjaciele 2018-01-04 08:52
Zdrowia,odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2018 Redakcji i Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Społecznych "Odnowa ,,życzą sympatycy i przyjaciele.
Cytować
+439 #1 iwona 2018-01-04 08:51
Zastanawia mnie jak można wybrać takiego gospodarza co publicznie mówi że 700,000 tyś to co to za pieniądze
Jak można coś kupić i nie wiedzieć po co No chyba że to cena za to że M.B krytykował poprzednika
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież