poczta@naszagminaszczercow.pl

Na listopadowej sesji radny S. Wiedeński zgłosił wniosek, aby - z powodu rezygnacji B. Szczepanik - uzupełnić o jednego radnego Komisję Rewizyjną. Przypomnijmy, czym taka komisja ma się zajmować. Zgodnie ze Statutem Rady Gminy Szczerców z dnia 29.11.2016 roku postawiono przed nią takie zadania:
Regulamin Komisji Rewizyjnej.
Załącznik nr 3 do Załącznika nr 1.
§ 9. 1. Podstawową formą działania Komisji są kontrole.
2. Przedmiotem kontroli jest działalność Wójta, jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych Gminy w szczególności w zakresie:
- gospodarki finansowo-ekonomicznej;
- gospodarowania mieniem komunalnym;
- przestrzegania i realizacji postanowień statutu, uchwały rady oraz innych przepisów;
- realizacji bieżących zadań gminy.
Oraz § 14. Zadaniem Komisji jest:
- rzetelne i obiektywne ustalenie stanu faktycznego;
- ustalenie nieprawidłowości i uchybień oraz skutków i przyczyn ich powstania; jak również osób odpowiedzialnych za ich powstanie;
- wskazanie przykładów dobrej i sumiennej pracy.

Zastanawia z tej dyskusji na filmie jedno: dlaczego pięciu radnych nie chce, aby w tej komisji był jeszcze jeden członek? Przecież macie - jak widać - większość przy podejmowaniu decyzji, więc nikt ,,obcy” by do niej nie wszedł? Głosować i po kłopocie. Mała uwaga do radnego W. Pacholaka. Według nas jest jednak pewna różnica pomiędzy ,,przyjęciem rezygnacji przez Radę”, a jej ,,nie przyjęciem”. Ale o ten niuans można się dowiedzieć u prawników.
Pytanie postawione w tytule pozostanie więc bez odpowiedzi.
Skład Komisji Rewizyjnej w gminie Szczerców mamy taki:
W. Drzazga - przewodniczący
S. Wiedeński - członek
3. B. Materac - członek

Zobacz: Brak zgody radnych na poszerzenie Komisji Rewizyjnej

Komentarze   
+449 #2 Zenek 2018-01-04 08:46
Jeszcze by jaki wałek wykryli przy budowach i braku nadzoru
Cytować
+453 #1 cywil 2018-01-04 08:46
A co chciał dodać w tym temacie wójt. Podniósł rękę a Przewodnicząca nie udzieliła mu głosu i nikt z radnych nie reaguje na takie zachowanie B. Szczepanik? Za poprzedniego przewodniczącego to by była dopiero awantura. A cóż to chciał dać do zrozumienia radny Wlazłowski że aż go wykręciło?.
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież