poczta@naszagminaszczercow.pl

Na ostatnim filmie, tym dotyczącym zakupu samochodu na potrzeby ośrodka zdrowia, przewodnicząca rady B. Szczepanik przypomina - czy też wypomina - S. Wiedeńskiemu rehabilitację, a mówi to bez żadnego związku z omawianym tematem. Na posiedzeniu Rady Społecznej tą samą rehabilitację poruszył - też bez żadnej potrzeby - radny W. Drzazga. Należy się zatem Państwu kilka słów wyjaśnienia, a mianowicie jakie były tej rehabilitacji początki.

Wróćmy do czasów, gdy przewodniczącym Rady Gminy Szczerców był Jan Kaczmarski. Na jedną z sesji przychodzi grupa osób niepełnosprawnych, którzy korzystają z rehabilitacji i podnoszą temat zwiększenia, czy też rozszerzenia tych usług w naszej gminie. Mimo konkretnych argumentów z ich strony, duża grupa radnych nie widzi możliwości, aby taka rehabilitacja mogła w naszej gminie powstać. Uzasadnienie w skrócie: ,,nie, bo nie”. Nieprawdaż panie Janie Kaczmarski, że taka sytuacja miała miejsce? Ciężko się z tym pogodzić, ale dużo ludzi na tej sesji było. Mimo różnych działań ówczesnego wójta, części radnych i innych osób, tematu tego nie idzie ,,ugryźć” z żadnej strony wobec lekceważenia i sprzeciwu innych, czyli rehabilitacja nie powstaje. A teraz obecna kadencja, w której wójtem jest K. Kamieniak. W budżetach gminy radni umieszczają wydatki na powstanie rehabilitacji. Nie będziemy opisywać, którym to radnym owe projekty budżetów się nie spodobały, że trzeba było aż decyzji RIO w Łodzi, żeby taki budżet mógł obowiązywać, gdyż wszystko to opisywaliśmy. Budowa rehabilitacji wreszcie rusza i w dniu 11.12.2017 roku następuje uroczyste jej otwarcie. Są zaproszeni goście, jest przecięcie wstęgi, przemówienia, wychwalono kogo trzeba, a niektórzy, jak radny S. Wiedeński, w swoim wystąpieniu pochwalił także innych, było oglądanie sprzętu jaki zakupiono (,,górna półka”), a uroczystości zakończyło przyjęcie w lokalu wraz z jedzeniem i napitkami. Rehabilitacja wygląda teraz tak:

Zamknięty budynek rehabilitacji w Szczercowie

Prawda że ładnie? Zapewniamy, że budynek za tą bramą jest, wieczorem pięknie oświetlony i ktoś obcy będąc o tej porze w Szczercowie, a nie znając faktów, miałby nam czego zazdrościć. Pytania jakie same się nasuwają brzmią: ,,a gdzie są Ci którym miała służyć? Nie ma chętnych na korzystanie z tych udogodnień? Było to otwarcie czy też go nie było? A skoro otworzono to dla kogo?

Kiedyś w okresie międzywojennym na dworcach kolejowych poustawiano dla wygody podróżnych toalety. Przezwano je ,,sławojki”*. Kontrole, które sprawdzały w nich czystość, co i raz sypały kary na zawiadowców czy tez dróżników za brudy w środku. Poszli więc oni ,,po rozum do głowy”, założyli zamki i zamknęli owe sławojki na klucz. Kluczy zaś pod żadnym pozorem nie wydawali nikomu. Była czystość, były i pochwały, a że stały sobie te toalety to stały. Ale były. Czy rehabilitację w Szczercowie porównujemy do owych sławojek? Ależ skąd, nigdy byśmy na to nie wpadli. Przeznaczenie i wielkość nie ta. Zastanawiamy się tylko kto dzierży do niej klucze?. Ale za to czystość w niej jest i co najważniejsze zakupiony sprzęt się nie zużywa. Czyli: ,, abyśmy tak wszyscy zdrowi byli i to przez długie lata”. Bo to nigdy nic nie wiadomo.

PS. Dlaczego wymieniliśmy pana J. Kaczmarskiego byłego Przewodniczącego Rady Gminy? Ze względu na jego wypowiedź w filmie, który został zamieszczony na stronie Urzędu Gminy. Oto link do niego: http://szczercow.pl/centrum-rehabilitacji-otwarte-zabiegi-po-nowym-roku.
Nie można to było za pana kadencji zdyscyplinować tak radnych, aby taka rehabilitacja powstała? Być może była by już otwarta i urazy np. kręgosłupa czy też inne można by było już w niej leczyć?
Teraz dopiero zabiera pan głos? Za stroną Urzędu Gminy Szczerców podajemy taką oto informację dotyczącą wyżej wymienionego budynku: ,,projekt realizowany jest w okresie 27 lipiec 2016 r. do 30 listopad 2017 r”. Pragniemy zwrócić uwagę na to, że żyjemy już w lutym 2018 roku. Jak widać poród był (jest) ciężki.

*sławojki – dane po wpisaniu tego hasła w internecie.

Komentarze   
+157 #6 dorota 2018-03-16 11:38
A ja byłam - nie powiem u kogo- i załatwiłam -nie powiem jak- wszystko na już. Masaż też. :P
Cytować
+593 #5 kibic 2018-02-16 15:14
Ponoć 9 lutego odbyła się kontrola przez RADNEGO X
i bardzo był zaskoczony bo nikogo tam nie zastał a bardzo miał ochotę coś zamknąć
a tu wszystko zamknięte ale się wkurzył i poszedł na halę i tam zaczął zamykać
Cytować
+427 #4 redox 2018-02-16 09:20
Ewelina, dzisiaj się urodziłaś, że nie wiesz jak? 8)
Cytować
+407 #3 Paweł 2018-02-16 07:59
Na stronie gminy jest zdjęcie Janka Kaczmarskiego uśmiechniętego przed rehabilitacją i na filmie gadał. Idź do niego i zapytaj. Może wie jak to załatwić?
Cytować
+509 #2 Ewelina 2018-02-16 07:47
Czy ktoś wie którędy wchodzi się do tej nowej rehabilitacji? Podobno jest otwarta, a ja byłam już tam pięć razy i wszystko pozamykane! Sąsiad mi mówił, że to trzeba jakoś inaczej załatwiać. Z wójtem? Ale ja nie bardzo wiem jak. Może ktoś coś wie?
Cytować
+230 #1 Łyk 2018-02-12 20:42
Niezłe :-| :-| :-* :oops:
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież