poczta@naszagminaszczercow.pl

Kilkanaście dni temu zwróciliśmy się do wójta Krzysztofa Kamieniaka z prośbą o wyjaśnienie okoliczności skandalu, który miał miejsce w gminnych obiektach sportowych w Szczercowie. Kierując pytania do włodarza naszej gminy liczyliśmy, że sprawę potraktuje poważne i rzeczowo, co jest cechą osób dojrzałych i odpowiedzialnych. Czy tak się stało? To, co wydarzyło się w piątkowe popołudnie 9 lutego 2018 roku w hali przy liceum i w hali przy gimnazjum po prostu przeszło wszelkie wyobrażenia. Wszyscy to wiedzą i wszyscy o tym mówią. I to nie jest tak, jak mówili radni Kamieniaka na ostatniej sesji – to nie nasza Redakcja nagłośniła temat. Opowieści o zachowaniu jednego z radnych z szybkością błyskawicy obiegły całą gminę Szczerców i powiat bełchatowski.

Wydarzenia pozostaną na zawsze w pamięci, a sam radny pozostanie z łatką na pewno znacznie dłużej niż potrwa jego kariera samorządowa. To co wydarzyło się w piątkowe popołudnie bardzo negatywnie świadczy o kondycji szczercowskiego samorządu, ale prawdą jest również to, że objawy złej kondycji obserwujemy od początku kadencji. Nie dziwi więc arogancja, butność i pycha. Czy wyobrażają sobie Państwo, co to dopiero będzie, jak niektórzy samorządowcy wślizgną się na kolejną kadencję, tym razem 5-letnią? Pewnie spełnią się słowa wykrzykiwane na obiektach sportowych. Będziemy za wszystko płacić, chociaż budowano za nasze pieniądze i utrzymuje się wszystko na terenie gminy za nasze pieniądze. Będziemy się jeszcze bardziej bać wyjść z domu i rozmawiać ze znajomymi na ulicy. Naprawdę strach pomyśleć. Tak nie było u nas nigdy! Nie było tak za wójta Kmity, nie było za wójta Frydrychowskiego, nawet za wójta Strzelczyka nie było takiej sytuacji.

Wciąż nie wymieniamy nazwiska radnego, który jest sprawcą skandalu. Wciąż liczymy na wójta Kamieniaka, że stanie na wysokości zadania i nie będzie zamiatał brudów pod wycieraczkę. Wciąż liczymy na samego radnego, który tyle miał do powiedzenia, że teraz będzie miał choć trochę odwagi i przyzna się do swojego skandalicznego zachowania oraz znajdzie w sobie choć trochę honoru i godności i przeprosi wszystkich.

Odpowiedź wójta

Z informacji jaką otrzymaliśmy w imieniu wójta od Beaty Goszcz wynika, że „jedną z osób, które w tym dniu w godzinach popołudniowych przyszła na halę sportową przy ul. Piłsudskiego oraz na halę sportową przy ul. Rzecznej był Pan Krzysztof Drzazga, który rozmawiał z osobami korzystającymi z obiektu oraz z obsługą obiektu”. Dalej pani Goszcz informuje: „wójt Gminy Szczerców nie ma możliwości stwierdzenia czy w dniu 9 lutego 2018 r. Pan Krzysztof Drzazga cyt.: „mógł być pod wpływem alkoholu lub innych substancji””. Nie wiemy, czy pani Goszcz lub wójt rozmawiali z „obsługą obiektu” oraz „ z osobami korzystającymi z obiektu”. Nie wiemy, czy oglądali zapisy monitoringu. My nie podajemy czy to pan Drzazga, czy ktoś inny był sprawcą skandalu. Nie byliśmy świadkami zdarzeń, ale świadkowie są i można z nimi porozmawiać, aby wskazać sprawcę. Również na ostatniej sesji radni wójta Kamieniaka nie kwapili się, aby wyjaśnić sprawę, a radny, którego nazwisko wymieniała pani Goszcz w piśmie do naszej Redakcji był wyjątkowo małomówny i małowidoczny. Mamy nadzieję, że pan radny Drzazga, skoro już został wymieniony przez panią Goszcz zabierze jednak głos i powie, co właściwie robił w halach sportowych w dniu 9 lutego 2018 r.

Być może taka już będzie nasza rzeczywistość. Być może wszystko da się zamieść i przemilczeć. Być może, tym bardziej, że jedna pani sołtys wypisuje w internecie uzasadnienia tłumaczące niewłaściwe zachowanie na halach sportowych, w których wyjątkowo pobłaża sprawcy. Można i tak. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a o tym kto i jak skorzystał na kadencji wójta Kamieniaka napiszemy wkrótce.

Komentarze   
+399 #3 za-miejscowy 2018-03-23 16:51
No przecież skoro budynki są gminne to ten radny też jest gminny i może w nich przebywać, a inni to już nie. Chyba tak to sobie radny wymyślił. Więc czego od niego chceta?. Taka oto rada do radnego, milczenie panie radny jest złotem, to im będziesz mniej mówił tym bardziej będziesz bogatszy. Osobiście tego panu życzę.
Cytować
+405 #2 albin 2018-03-07 15:14
Kiedyś pisano że nie ma strajków tylko są przerwy w pracy. Teraz radny Drzazga tylko rozmawiał. Ciekawe o czym i jaki ton miała ta rozmowa? A może ten radny który się nagrywał puści ją w internecie i wszystko będzie jasne?
Cytować
+454 #1 klik 2018-03-06 19:36
Ale że wójt Kamieniak tak wystawił radnego Drzazge. Aż uwierzyc trudno. Czego to jeszcze można się będzie po nim spodziewać? Mogą się dziać różne cuda.
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież