poczta@naszagminaszczercow.pl

W artykule ,,Skandal w Szczercowie! Do czego doprowadziła arogancja lokalnej władzy” jeden z radnych grozi napotkanym osobom, że będą płacić za korzystanie z pomieszczeń gminnych zgodnie z ich przeznaczeniem. Robi to w sposób prostacki czym sam sobie wystawia ocenę, ale także poniża w rażący sposób funkcję, którą sam sprawuje. Natomiast w jaki sposób działa radny Z. Śnieg zabierając środki z oświetlenia drogi na Trakcie Puszczańskim i przeznaczając je na – uwaga - pokrycie deficytu budżetowego? Według nas działa w białych rękawiczkach. Wystąpienie radnego skierowane jest przeciwko grupie mieszkańców naszej gminy, którym mówi wprost, że on likwiduje im to zadanie, bo taki ma kaprys. Czy postąpił by tak, gdyby nie miał pewności jak dalej potoczą się losy jego wniosku? Oto jest pytanie, które zostawiamy już do Państwa oceny. Nikt z radnych, którzy głosowali za likwidacją tego oświetlenia - a było ich dziewięciu - nie zadał swojego stałego pytania ,,a ile to ludzi tam mieszka?”

Widocznie nikt, a ci którzy jakimś cudem akurat tam zamieszkali mogą obyć się bez światła i już. Jakaś - według Z. Śniega - druga kategoria mieszkańców tej gminy, czy może też doznał od nich jakichś krzywd? Albo co innego? Uzasadnić swojej decyzji nie chciał, bo po co i komu jakieś uzasadnienie, wszak pan Radny tak chce i bez dyskusji. Drugie miejsce, należy się przewodniczącej Rady Gminy Barbarze Szczepanik, która wniosła także swój niezaprzeczalny wkład w takie rozstrzygnięcie. Mimo, iż sołtys Pędziwiatr przypomniał na tej sesji o równym traktowaniu wszystkich, i o tym samym mówiła B. Szczepanik (Informator Szczercowski nr 4, sierpień 2017r ,,Ludzie mi ufają, jestem radną już trzecia kadencję. I widzę, że tak jak ja staram się być Przewodniczącą całej Rady tak Krzysztof Kamieniak jest Wójtem całej Gminy, bez dzielenia na lepszych i gorszych. To dla mnie bardzo ważne”) - dla nas też - ale to efekt jest taki a nie inny. Cóż pani na to pani przewodnicząca? Bo głosowała pani tak jak widać na filmie. Czy Krzysztof Kamieniak jako wójt nie ma sobie nic do zarzucenia w tej sprawie? Otóż mógł zablokować zapędy radnego Śniega trzema słowami ,,nie wyrażam zgody” i dodać ewentualnie coś o tym równym traktowaniu. Czemu tego nie zrobił? A na pytanie radnego odpowiedział jak odpowiedział, to już jego tajemnica. I tak to na tej sesji było.

PS. Radnemu Z. Śniegowi jak tylko chce, to możemy cofać nagrania i pokazywać jakie to sumy, skąd i dokąd je przesuwał, o sobie nie zapominając np. garaż itp. Panie radny J. Wlazłowski, nie można to podnosić podczas głosowań wyżej rąk, bo jak widać radny K. Kucharski ma problemy z tym czy jesteś pan za, czy przeciw, lub też wybrałeś inny wariant?

Komentarze   
+338 #1 były 2018-03-10 13:47
A ja jako były szczercowianin zastanawiam się kogo to wybraliście na swoich radnych. Prywata, prywata i jeszcze raz prywata. A po nas choćby potop!.
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież