poczta@naszagminaszczercow.pl

Jak to możliwe, że nasi samorządowcy niedługo zaczną wygrywać wszystkie możliwe konkursy na „naj” i plebiscyty na „naj”, ale jednocześnie ich postawa i zachowanie budzi negatywne skojarzenia. I tak dla przykładu pani sołtys Brzezia Katarzyna Rzepkowska przoduje w uzyskiwaniu prasowych splendorów za swoje „osiągnięcia” na rzecz mieszkańców, ale dziwnym trafem nie interesuje ją zdewastowana droga, którą jak się trochę wychyli może obserwować z własnego okna. Mało tego pani sołtys z tej drogi korzysta dojeżdżając do pól i łąk własnych lub dzierżawionych. W wyniku podwyższenia drogi zalewana jest między innymi działka, na której pani sołtys w ubiegłym roku zbierała siano. Zwróciliśmy się do wójta z pytaniem, czy pani sołtys Katarzyna Rzepkowska oraz radny Zdzisław Śnieg interweniowali w Urzędzie Gminy w Szczercowie pisemnie (ustnie lub innych sposób) w sprawie zdewastowanej drogi. Droga została zdewastowana w wyniku budowy kanalizacji. Z informacji nadesłanej do naszej Redakcji w imieniu wójta Kamieniaka przez panią Beatę Goszcz wynika, że „nikt nie zgłaszał osobiście do nich tego interweniowali, bo nikt „nie zgłaszał osobiście do nich tego problemu”. Czyli nie wystarczy, że sołtys czy radny widzi rozbełtaną drogę, konieczne jest osobiste zgłoszenie samorządowcowi, aby dojrzał, że jest zdewastowana! To takie swoiste podregulowanie ostrości. W przeciwnym razie obraz jest całkowicie nieostry.

I tutaj mamy właśnie pełny obraz „bardzo dobrej” pani sołtys i „niegorszego” radnego. Choć powinni wiedzieć, co dzieje się w sołectwie (zwłaszcza pani sołtys) i w okręgu wyborczym (przede wszystkim pan radny) i choć pani sołtys korzysta z tej drogi, a pan radny jako członek Komisji Rolnictwa jeździł z tą Komisją oglądał drogę, to trzeba jeszcze osobiście zdewastowaną drogę do nich zgłosić i nazwać, że jest to problem. W przeciwnym razie nie będą interweniować, mimo, że o problemie wiedzą, bo skarga na wójta z powodu dewastacji drogi była rozpatrywana na sesji Rady Gminy Szczerców. Oczywiście radny Śnieg uznał, że problemu nie ma.

Zgłaszamy więc problem do pani sołtys i do pana radnego, a także do pana wójta. Może w końcu pójdą po rozum do głowy i coś w tej sprawie zrobią. Czy pan Kamieniak chciałby mieć taką drogę pod domem? Czy chciałby wwozić sobie na podwórze kołami swojego samochodu tony gliny, bo akurat gmina drogę rozkopała i nie potrafiła doprowadzić jej do należytego stanu? Czy tego by chciała pani sołtys i radny Śnieg? Pani sołtys i pan radny potrafią o swoje sprawy zadbać. Niech pani sołtys powie nam, czy córka i mąż pracują w jednostkach gminnych? Niech radny Śnieg powie, czy pracuje w jednostce gminnej i czy w jednostce gminnej pracują osoby z nim spokrewnione? Czy tutaj też trzeba regulować ostrość?

Komentarze   
+336 #1 mieszkaniec 2018-04-16 07:53
wykonawca kanalizacji ma obowiązek do utwardzenia i zagęszczenia drogi -gdzie są pracownicy co odebrali taką inwestycję
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież