poczta@naszagminaszczercow.pl

Nie jesteśmy przeciwnikami budowy deptaka w Szczercowie. Każdy ma prawo do tego o czym marzy. Uważamy jednak, że w tej chwili bardziej potrzebujemy żłobka. Pilnej rozbudowy wymaga też nasze gminne przedszkole. Zresztą pilniejszych potrzeb jest bardzo wiele. Co ważne, byliśmy przekonani, że wójt Kamieniak i jego radni to rozumieją, ponieważ w poprzedniej kampanii wyborczej obiecywali nam zaspokojenie tych pilnych potrzeb. Teraz stało się to dla nich mniej istotne? Nie wystarczy wielce zadowolona mina na wspólnych fotkach z noworodkami i symboliczne prezenty. Trzeba młodym rodzicom pomóc. Oczywiście, wójt Kamieniak nie ma już potrzeby posyłania własnych pociech do żłobka czy przedszkola, ale jego dzieci po deptaku pospacerować będą mogły. Więc warto budować już teraz! Owszem spacery są ważne, posiedzieć ze znajomym na ławce też jest miło, ale jednak gdy człowiek ma problemy finansowe, bo wobec konieczności zapewnienia dziecku opieki nie może podjąć pracy, to nie ma ochoty ani na spacer ani na pogawędki. Czyby więc nasz włodarz ma większe zamiłowanie do odpoczynku niż pracy i pomocy innym?

Druga kwestia to ekonomia. Chwilę temu znów próbowano zlikwidować nasze szkoły, oczywiście z powodu, że ich funkcjonowanie jest nieekonomiczne. Przedkładano więc „oszczędności” nad dobro naszych dzieci i ich przyszłość. Teraz lekką ręką wydaje się astronomiczną kwotę na kilkadziesiąt metrów deptaka nad rzeką. Czy w tym przypadku ekonomia się już nie liczy? Trzecia kwestia też bardzo ważna. Tyle było haseł wyborczych dotyczących stref przemysłowych, dzięki którym będą nowe miejsca pracy. I co? Teraz ładuje się miliony w pierwszej kolejności w deptak, który nigdy nie przyniesie żadnego zysku, a powiększy wydatki bieżące z powodu konieczności jego utrzymania, nie poprawi komunikacji w Szczercowie i nie udrożni wąskiego gardła, jakim jest most. Czy zdają sobie Państwo sprawę z tego, jak pięknie moglibyśmy przygotować tereny inwestycyjne i ściągnąć do Szczercowa firmy za te miliony wydane w tym właśnie momencie na deptak. Wcześniej mieliśmy mniejsze dochody, ale teraz mając tak olbrzymi budżet, możemy w końcu stworzyć nowe miejsca pracy. Co jednak robimy? Nie inwestujemy, a przejadamy olbrzymie środki finansowe i drugiej szansy już nie będzie. Pamiętacie Państwo jak pan Kamieniak w swoim biuletynie wyborczym pisał, że dobrą informacją jest to, że kopalnia mniej kopie, bo na dłużej starczy kopalnianych pieniędzy. Sęk w tym, że kopalnia teraz więcej kopie i wkrótce węgiel się skończy, a tym samym dochody gminy Szczerców drastycznie zmaleją! Za co więc stworzymy nowe miejsca pracy? Ba! Za co utrzymamy naszą gminę i deptak? Dla wójta Kamieniaka i jego radnych deptak to jednak jedna z najważniejszych inwestycji. Proponujemy więc, aby na deptaku wykonać dla wójta i jego radnych gwiazdy dziękczynne wzorem np. Międzyzdrojów. Przyjemniej po takim chodniku będzie się przespacerować.
 
I jeszcze na koniec ważna uwaga. W całej Polsce place, deptaki i tereny nadrzeczne rewitalizowane są za środki unijne. A u nas, oczywiście, wójt Kamieniak wyda nasze pieniądze, za które mogliśmy mied żłobek, większe przedszkole lub nowe miejsca pracy.

Komentarze   
+499 #4 prawda 2018-04-25 07:24
Czy ktoś wie co się dzieje w Urzędzie Gminy w Szczercowie? Co się tam stało, że przyjechała na kontrolę Izba Obrachunkowa i sprawdza już tyle dni? Czy to prawda, że Kamieniak wczoraj na sesji aż kipiał ze złości, bo ktoś doniósł? Ale przecież jak by nawet doniósł, a wszystko jest w porządku, to po co kipiał?
Cytować
+200 #3 dorota 2018-04-24 07:29
Panie Kamieniak warto być uczciwym człowiekiem bo to zaprocentuje, a nie marionetką kilku radnym.A miał pan być wójtem wszystkich mieszkańców a nie wybrańców swoich.
Cytować
+596 #2 wyborca 2018-04-23 07:26
Jak by Kamieniak nie zgodził się na budowę Biedronki to by się małe sklepiki nie martwili o przetrwanie. A resztę sobie dośpiewajcie i wciągnijcie wnioski.
Cytować
+329 #1 Alina 2018-04-23 07:09
Czy to prawda, że w rynku i obok będą zamykane sklepy, bo powstała Biedronka? Co na to sklepikarze, którzy uczestniczyli w balach Kamieniaka dla przedsiębiorców? Warto było agitować i głosować (najbardziej państwo Jab….)? :lol: :lol: :lol:
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież