poczta@naszagminaszczercow.pl

Sesja, kwiecień 2018 rok. Wójt Gminy Krzysztof Kamieniak wyraża swoje - oględnie mówiąc - niezadowolenie z powodu kontroli jaka odbywa się w Urzędzie Gminy. Ponieważ kontrola trwa już jakiś czas, to być może ktoś na wójta doniósł. A to wredni ludzie (ci, którzy być może donieśli), bo przecież za czasów trwania pana kadencji nikt na nikogo nie donosił, bo po co? Nieprawdaż? Panie Wójcie proszę się nie martwić, bo przecież nie ma pan nic sobie do zarzucenia. W Urzędzie wszystko jest  w porządku, w papierach także, więc po co te zgryzoty. Przecież przewozy osób niepełnosprawnych, które wygrała firma pana S. Fidyki, prywatnie pana teścia (chyba zgodnie ze stawianymi wymogami?), odbywały się w sposób prawidłowy (zobacz film ,,Kto grozi pani Eli”), a jakieś niejasności, które wynikły, to jak mówią ,,małe piwo” i nie ma co sobie głowy tym zaprzątać.

Że radny K. Drzazga - przewodniczący Komisji Rewizyjnej utajniał  posiedzenia dotyczące owych przewozów, to robił to tylko ze względu na osoby, które miały z tego tytułu nieprzyjemności, bo być może jakieś skargi napisały. Szkoda, że radny nie podał tylko kto robił im te nieprzyjemności i jakie one były? No bo chyba nie przewoźnik S. Fidyka? Gdyby tak było, to radny przecież by o tym poinformował ,,bo co to by była za tajemnica”, a ponadto ma w swoim obowiązkach przeciwdziałać zastraszaniu słabszych przez silniejszych? Tak nam się wydaje. Czy drogi (owe tłuczniowania), które wykonywała firma Pawła Włodarczyka (prywatnie męża radnej D. Włodarczyk) były wykonane niesolidnie? Przecież gołym okiem widać dbałość w/w firmy o ich jakość, co potwierdza film pt. ,,Ukryte wymiary w gminie Szczerców”. A że później się ,,rozjechały”, jak to mówi radny Z. Śnieg, nikt przecież tego ,,rozjechania” nie mógł przewidzieć. Bo czyż drogi, a szczególnie te tłuczniowane przez firmę P. Włodarczyka, są po to aby po nich jeździć? Sami się tej nieodpowiedzialności tych co tak myślą dziwimy. Albo to, że gmina nie miała przez około pół roku swojego sekretarza, po odejściu E. Naturalnej. Taką błahostką też nie ma co się martwić, wszak nie my pierwsi ani ostatni. Wszak pan chciał, tylko nikt na pana ofertę się ni zgłosił. Pytanie: a dlaczego? Przecież to taka wspaniała gmina, w której ,,nie ma podziałów na lepszych czy gorszych”. Są być może tacy co tego pana zaangażowania nie doceniają? Dziwne to. Czy można się przejmować owym zakupem działki za - jak to pan mówi - siedemset tysięcy złotych- od pana M. B. Wciąż pytamy: a kto to taki? Bo środki na ów zakup są z budżetu gminy, który według wszelkich znaków na niebie i ziemi oraz według przepisów jest jawny. Czyli osoba fizyczna - pan M.B - dokonująca takich transakcji też jest jawna. Czy może martwi się pan tym, że nie było wyceny przed głosowaniem radnych? Albo tym, że wycena nie może być niższa niż owe siedemset tysięcy złotych? Toż to mniej niż owe zero w porównaniu z takim np. końcem świata. Gmina - nikt nie zaprzeczy- ma pieniądze, to dlaczego komuś ma nie zrobić dobrze? Przecież to nie ładnie. Gdyby inni mieli takie posiadłości też by zarobili. Ich wina, że nie mają. Albo owe marne sumy na te kancelarie prawne? Do jakich urosły już wysokości trudno stwierdzić, bo dalszym ciągu unika pan konkretnych odpowiedzi. A przecież - według nas - to żaden wstyd. I trzeba jakoś opłacać te odwołania, a kto to zrobi lepiej jak nie kancelarie. Że w gminie są radcy prawni no to co? Czy ze wszystkiego musi się pan tłumaczyć? Chyba nie, wszak jest pan wójtem. Albo to głupie milion złotych na kanalizacje na Szczercowskiej Wsi zapisane w budżecie, których pan nie uruchamia. Jak przyjdzie na taką inwestycję czas to może ruszy. A tak jest kolejka (ciekawe jaka długa?), to ludzie mogą poczekać. Wszak Wisła płynie z prądem, a nie w drugą stronę.

Można tak długo jeszcze wyliczać i wyliczać, ale po pierwsze; skończył się już ołówek,  po drugie; chcemy podnieść pana na ,,duchu”, aby pan różowo patrzał w przyszłość. Natomiast czy donieśli czy dostarczyli?, ten mały dylemacik zostawiamy panu do rozważenia. My też mamy awersję na donosy, a szczególnie na te bezpodstawne, bo jak mawiają ,, jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie”.

Komentarze   
+563 #5 matka 2018-04-28 19:14
Powiem tak, taki Szczerców bogaty gmina podobno się rozwija na wszystko stać budżet jak nigdy pieniądze spływają z kopalni a tu jesli chodzi o dentystę dla dzieci ŚREDNIOWIECZE-niestety w Kleszczowie dentysta za darmo w Klukach na fundusz w Buczku tez no i można by tak wymieniać to ja się pytam dlaczego nic nie robi się w tym kierunku w naszej bogatej gminie nie wszystkich rodziców stać na prywatnego stomatologa
Cytować
+670 #4 zszokowana 2018-04-28 19:07
ojej to w Szczercowie teraz tak drogo, że budynek z działką tego metrażu gminę aż 700tys kosztował kupując od osoby prywatnej?czyli rozumiem, że budynek na tej okropnie drogiej działce dostosowany jest już do potrzeb i celów na które został zakupiony?a czy wiadomo co tam będzie?
Cytować
+14 #3 gnida 2018-04-28 14:32
Wójt wkurzony :-x kontrola bada :-) donosiciele ;-) o ile są czekają. Komu to cenne zdrowie szwankuje? tylko Kamieniakowi. Bo to diabli wiedzą czym to się skończy?
Cytować
+19 #2 Marian 2018-04-28 13:13
skoro kontrola siedzi ponad miesiąc, jak wynika z informacji podanych na sesji, weszy, bada i nic nie wyniuchała, to słaba jakośc donosów i donosicieli. a może te donosy to tylko próba mącenia wody przed wyborami? jeśli tak, to kiepska...
Cytować
+393 #1 esey 2018-04-27 22:49
Wójt Kamieniak wtopił??? Ale jaja! :lol: :lol: :lol:
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież