poczta@naszagminaszczercow.pl

Przyznajemy rację ,,sołtyskasi” że nie wszystkie cielęta będące dzisiaj wołami zapominają o swojej młodości. Niektórzy tak mają, że - i tu też powiedzenie - ,,czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość pachnie”. Dziwi tylko, że przysłowie dotyczące wołów i cieląt ,,sołtyskasia” użyła w odniesieniu do alkoholu, bo czy to znaczy, że jak młodzi ludzie piją ów trunek to dobrze i takie podejście uważa za normalność? Byłby to bardzo ciekawy pogląd. Ale do rzeczy. W dniach 19–22.11.2017 roku odbyło się szkolenie radnych (i nie tylko ich) z naszej gminy. Oprócz radnych były też osoby ,,towarzyszące” na czele z wójtem K. Kamieniakiem. Miejsce szkolenia to Ośrodek Konferencyjno - Wypoczynkowy ,,BEL-AMI” Zakopane*, normalne, że kurort i góry, bo po takim kieracie coś im się od życia należy. W materiale z owej konferencji, widnieje taki oto zapis;
Funkcja kontrolna Rady Gminy.

A poniżej taki tekst - wpis oryginalny -:
,,W zakresie przysługujących radnemu uprawnień kontrolnych nie może on działać na własną rękę. O zakresie kontroli każdorazowo decyduje rada gminy. To organ stanowiący jako organ kontrolny musi upoważnić radnego do przeprowadzenia stosownej kontroli”. Wszystko to w ramce z numerkiem 77. Upływają trzy miesiące od szkoleniu i co? Zapomniała ta osoba, co tak rozrabiała lutym 2018 roku, o czym ją szkolili, a może była nieobecna duchem, czy też jakieś inne licho nie dawało się jej skupić na wykładzie? Nie wiemy. Efekt tego kursu był właśnie taki a nie inny. I tu kłania się przysłowie użyte przez ,,sołtyskasia”. Pasuje do tej osoby jak garnitur szyty na miarę, czyli nic dodać nic ująć.

,,Informator Szczercowski” nr 9 marzec 2018 rok, w środku zdjęcia z okazji Dnia Kobiet. Miło i sympatycznie. Na zastawionych stołach różności, między innymi butelki z napitkami, a wśród tych butelek są też takie jasne, lub jak kto woli ,,białawe”. Co w nich jest? Jak się dobrze im przyjrzeć to nawet napis jaki się na nich znajduje można odczytać. Napisu nie podajemy. Święto świętem, ale żeby taka reklama tych butelek w gazecie gminnej? A na ilu to zdjęciach w tej gazecie towarzyszą one wójtowi K. Kamieniakowi? I co z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982 roku? Czytamy w niej zgodnie z art. 2ˡ pkt 3 ,,Zabroniona jest także reklama oraz promocja produktów i usług, których nazwa, znak towarowy, kształt graficzny lub opakowanie wykorzystuje podobieństwo lub jest tożsame z oznaczeniem napoju alkoholowego albo innym symbolem obiektywnie odnoszącym się do napoju alkoholowego”. A dalej ,,Zgodnie z art. 2ˡ pkt 2 ustawy, za promocję napojów alkoholowych uważa się wszelkie formy publicznego zachęcania do nabywania napojów alkoholowych. Do takich działań zalicza się w szczególności organizowanie publicznej degustacji napojów alkoholowych, rozdawanie rekwizytów związanych z napojami alkoholowymi, organizowanie premiowanej sprzedaży takich napojów”. I co wójt na to? Bo pod każdą odpowiedzią z gminy do naszej redakcji widnieje podpis ,,z upoważnienia wójta mgr Beata Goszcz”. Czyli, za wszystko odpowiada wójt? Jeśli tak to za ,,Informator Szczercowski” też.

A ile jeszcze innych uroczystości gminnych, tych nie wymienionych, choćby takie otwarcie z pompą (to wcześniejsze) rehabilitacji? Też procenty, procenty i jeszcze raz procenty. Proszę Państwa wszystko jest dla ludzi i owe procenty także, ale ciekawi jesteśmy w jakiej to sumie zamkną się one na zakończenie obecnej kadencji wójta, lub inaczej, ile pójdzie na to środków z budżetu gminy - czyli naszych - na zaspakajanie tylko tych potrzeb? I czy są to wydatki niezbędne? Bo przecież radny Z. Śnieg zabrał z oświetlenia pieniądze i przeznaczył je na pokrycie rezerwy budżetowej. Najlepiej to chyba wychodzi smakować różne płyny za swoje złotówki, bo koszty tych niezbędności ponosimy wszyscy, a korzystają z nich tylko niektórzy i kto wie, czy nie w nadmiarze? Czy także to wszystko popiera ,,sołtyskasia”, która tak ładnie usprawiedliwia swoim wpisem daną osobę? I co na to panowie i panie od wizerunku gminy i wójta? Czy radny od budżetu gminy W. Pacholak ma swoje zdanie w tych tematach? Czy uważa też te wydatki za niezbędne, jak powietrze do oddychania, aby gmina istniała? No cóż brak odpowiedzi na powyższe pytania (gdyby tak miało być) też jest odpowiedzią.
Bliższe dane co do miejsca szkolenia naszej kadry można uzyskać na przykład w internecie. A warto się z nimi zapoznać. A może kogoś zainteresuje wielkość sumy jaką wydała gmina na owe szkolenie. My się jej nie dziwimy, ale nie podajemy gdyż prosimy zgadywać.

Na zakończenie przytoczymy część wierszyka, czy aktualną? Prosimy ocenić.
,,Wszak u nas się wszystko załatwia przy wódce: i ślub, i awans, i prawo jazdy!”
Napisał go nieżyjący już satyryk M. Z., też zostawiamy do znalezienia kto to. Bo warto.

Komentarze   
+13 #10 Emil 2018-06-28 06:16
Zadziwiające. Po moim wpisie dotyczącym budowy kanalizacji Kozłówki – Brzezie teraz można zobaczyć kupy piachu, który powinien być użyty do wykonania podsypki pod rury. Jakość wcześniej tego piachu nie widziałem. Więc poczekajmy jak skończą i Kamieniak podpisze odbiór. Wtedy trzeba będzie skontrolować początkowy odcinek wybudowanej kanalizacji czy został wykonany zgodnie z projektem...
Cytować
+106 #9 Emil 2018-06-06 07:42
Podobno jak się buduje kanalizację i wodociągi to po rury i na rury sypie się żółty piach, żeby rura nie pękała. A widział ktoś, że przywożą żółty piach na budowę kanalizacji w Kozłówkach. Jak skończą napiszę do różnych instytucji i prokuratury. Niech sprawdzą. co w ziemi siedzi i co wójt podpisał!
Cytować
+133 #8 władek 2018-06-06 07:22
Budowa deptaka idzie pełną parą niech komisja sprawdzi lepiej ile kamienia jest sypane i gdzie się wywozi ziemię bo
coś mi się zdaje -----
Cytować
+306 #7 obserwator 2018-06-05 05:21
Droga jest zrobiona na ZAGADKACH asfaltowa a przy okazji DREWNIAK zrobił dwa podjazdy do posesji państwa A.P i S.G. Ciekawe ile takie podjazdy do prywatnych posesji DREWNIAKA kosztowały? Co na to komisja rolnictwa? Może Pan Wiedeński odpowie na tej stronie .
Cytować
+322 #6 Oburzony 2018-05-27 07:34
Zastanawia mnie jedno. Wszelkie pierdoly są omawiane na komisjach i radzie gminy. Tutaj taka ważna kwestia jak organizacja festynu który ma swoją tradycje i został w tym roku zaprzedany i co? Czy wójt poinformował o tym kogoś, co na to przewodnicząca, co komisja kultury, co wielce mądra radna Kodarczyk i co na to mieszkańcy?
Cytować
+253 #5 donosiciel 2018-05-26 17:40
Ciekawe kto to bedzie z tej balangi po tym baranie wracał na barana? Doniesiecie?
Cytować
+409 #4 Obserwator szczercowski 2018-05-26 08:06
Wójt sprzedał Dni Szczerowa żonie? Rozporządza naszą tradycją i tożsamością bez naszej zgody dla własnych celów? Podziękujemy mu w wyborach! A gdzie się podziała Felisiakowa. GOK już nie istnieje? Kamieniakowa robi balangę a kto płaci za bararana i grajków? Trzeba to sprawdzić!
Cytować
+420 #3 Darson 2018-05-26 04:54
To oburzajace. Impreza która od lat robiła gmina w roku wyborczym została oddana wójtowej. Ciekawe skąd jej stowarzyszenie ma kasę na to. Barana nie liczę bo znaleźć takiego nietrudno.
Cytować
+441 #2 beeeee 2018-05-25 12:48
W Informatorze Szczercowskim napisali, że stowarzyszenie Na skrzydłach marzeń na festynie pod koniec czerwca będzie piekło barana. Kogo typujecie?
Cytować
+226 #1 donosiciel 2018-05-18 23:48
Spieszę donieść że sprawdziłem i policzyłem. 4 dni po około 1.700 złotych ,stawka srednia, razy 17? osób to mi wyszło bez mala 30 tysięcy złotych. A ja płace za badania w naszej przychodni pełną sumę i nikt nie chce mi nic z niej ująć. Ktoś to u nas mówił że będzie po równo i sprawiedliwie. A takiego w..a!.
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież