poczta@naszagminaszczercow.pl

Czy Państwo pomyśleliby kiedyś, że człowiek może obawiać się używać sformułowania „Gmina Szczerców”. Ale nadeszły takie czasy, że trzeba się będzie głęboko zastanowić, zanim cokolwiek się powie. Gdy będziemy - dla przykładu - chcieli pochwalić się przed znajomymi, że nasza Gmina dużo inwestuje, to lepiej nie podawajmy kwot. Możemy za to wylądować w Sądzie i ostro się tłumaczyć, a jak zrobimy to w okresie wyborczym, to możemy zostać osądzeni z dnia na dzień. Tak, tak. Tak się dzieje i to nie są żarty. Kodeks wyborczy przewiduje karę w postaci kwoty do 100 000 złotych. Okazuje się, że taka kara może nas spotkać nawet wtedy, kiedy nie mamy złych zamiarów. Nie chcemy nikogo poniżyć, oczernić, pomówić czy szkalować. Chcemy się po prostu pochwalić i to pochwalić swoim osiągnięciami.

Taka sytuacja spotkała Zbigniewa Szcześniaka – radnego Gminy Szczerców i kandydata do Rady w zbliżających się wyborach samorządowych. Pan Zbigniew chciał przypomnieć mieszkańcom okręgu, w którym startuje, o tym, co udało się zrealizować w ciągu ostatnich czterech lat. Miał przecież do tego prawo. Opracował ulotkę i zamieścił w niej informację, że Gmina Szczerców wydała na remont drogi Kamień - Chabielice w latach 2016 -2017 kwotę 700 000 złotych. Podaną kwotę wskazał m.in. na podstawie artykułów zamieszczonych na portalu naszemiasto.pl. Artykuły można do dnia dzisiejszego przeczytać w internecie: www.bit.ly/belchatowartykul1, www.bit.ly/belchatowartykul2

Nie słyszeliśmy o tym, żeby wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak kiedykolwiek skarżył redakcję Dziennika Łódzkiego za podanie nieprawdy lub też żądał sprostowania nieprawdziwych informacji. Proszę sobie wyobrazić zaskoczenie Zbigniewa Szcześniaka, gdy otrzymał niespodziewanie wezwanie do Sądu. Kto go pozwał? Kandydat na wójta Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, który zażądał przeprosin, ponieważ uznał, że jego dobra osobiste zostały naruszone! Mówisz lub piszesz o Gminie Szczerców i nawet przez myśl ci nie przejdzie, że tym samym możesz naruszać dobra osobiste pana Kamieniaka! Przecież Zbigniew Szcześniak jest jednym z 15 radnych Gminy Szczerców, którzy decydują o tym na jaki cel i jakie środki przeznaczy Gmina Szczerców na drogę powiatową Kamień - Chabielice. A przez podanie niższej kwoty pomniejszył także swoje zasługi Proszę zwrócić uwagę, że pan Kamieniak nie czekając, aż postanowienie Sądu będzie prawomocne, upublicznił na Facebooku pod hasłem: „Interesująca informacja na początek ostatniego tygodnia przed wyborami ...” decyzję Sądu. W dodatku jeszcze niedawno na łamach Informatora Szczercowskiego twierdził, że „nie powinno się upubliczniać takich informacji przed rozstrzygnięciem formalnym”. A tu masz! Nie wytrzymał! Tak czy inaczej pan Kamieniak jako wójt ma do dyspozycji ogromne środki finansowe, które może przeznaczyć na prywatne kancelarie prawne. Ciekawe co zrobi, jak wyborcy pozbawią go możliwości wydatkowania środków publicznych na procesy sądowe?

Komentarze   
+12 #2 Olek 2018-10-20 05:21
dziwne że niektóre stowarzyszenia wyraziły poparcie dla Kamieniaka. A wydawać by się mogło, że powinny być z dala od polityki. Ciekawe za co się sprzedali. A moze znany z różnych swoich metod PAN wojt ich "przekonał"
Cytować
+14 #1 Janek 2018-10-19 18:07
W poniedziałek taczka na parkingu będzie czekać na najsłabszego w historii wójta naszej gminy
Cytować
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież