poczta@naszagminaszczercow.pl

Wiadomości.

Trawy

Zakupiono przez Urząd maszynę do wykaszania traw na poboczach dróg. Po interwencjach mieszkańców że trawy sobie rosną i nikt ich nie wykasza dyrektor Drewniak wydał oświadczenie ze ,,maszyna nie może wykonywać tego do czego jest przeznaczona bo latem robi inne prace, wicie i rozumicie". Jak dodał dalej ,,wykaszanie traw nastąpi w okresie zimowym gdyż wtedy maszyna będzie wolna". Natrętni domagają się wobec tego od Drewniaka aby zakupił on drugą maszynę do robienia tych innych prac aby wykaszała trawy zamiast tej pierwszej i to w okresie kiedy te trawy sobie rosną. Co dalej z tą propozycją nie wiadomo gdyż dyrektorskie usta milczą.

Podgląd czy może ogląd.

Z inicjatywy dyrektora Drewniaka zwiększono nakłady na podgąd czy też może ogląd mieszkańców. Wszystko to w trosce o ich bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Wykorzystuje się do tego celu ,,czujki piesze" które chodzą po miejscowości - i nie tylko - nawet nocami i sprawdzają ,,kto z kim, kiedy, po co, na co i dlaczego". Nieodpowiednie zachowania, czy też przebywanie z osobami podejrzanymi niezagubionych, są przez Drewniaka zaraz piętnowane a delikwenci uświadamiani są że schodzą na złą drogę. Trzeba pochwalić taką inicjatywę gdyż bezpieczeństo przede wszystkim. Dementujemy plotki o wynagradzaniu ,,czujek pieszych", gdyż obchody wyżej wymienionej miejscowości robia w czynie społecznym, czyli za tak zwaną ,,darmochę".

Pasy.

Dyrektor Drewniak polecił aby wymalować na ulicach pasy dla pieszych (tzw ,,zebry"). Chodzą słuchy że wszystkie psy -a nawet i suki- w miejscowości, aby przjść na drugą stronę ulicy nie przejdą jej w innych miejscach tylko po tych pasach co powoduje to na nich ,,korki". Dyrektor postanowił więc domalować na ulicach drugie przejścia ale z napisem ,,tylko dla psów i suk". Obok tych przejść -czy też przebiegnięć- będą stały odpowiednie siły które szczekaniem powiadomią owych o właściwych dla nich ,,zebrach". Inicjatywa bardzo słuszna, ale co np. z kotami, czy innymi chodzącymi czworonogami?. To może zamalować owe pasy i po kłopocie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież