poczta@naszagminaszczercow.pl

Spotkanie ze znajomą w Szczercowie na przystanku autobusowym, skłoniło mnie do napisania poniższego tekstu. Nadmieniam, że osoba ta nie była i nie jest mieszkanką Gminy Szczerców, ale była dawniej działaczką samorządową. W trakcie rozmowy znajoma powiedziała mi, że przeczytała ostatnio artykuł o Gminie Szczerców w miesięczniku Ziemia Łódzka i że bardzo zaimponował jej Wójt naszej gminy swoją operatywnością, ponieważ w ciągu ostatnich trzech lat pozyskał na inwestycje w kierowanej przez siebie gminie 13 milionów złotych. A ponieważ nie czytałem tego miesięcznika i czas rozmowy się kończył - przyjazd autobusu - rozstaliśmy się.

Postanowiłem więc zobaczyć (z ciekawości), co jest w danym miesięczniku napisane i znalazłem taką oto wypowiedź Wójta Gminy Szczerców, pana Krzysztofa Pawła Kamieniaka - cytuję za Ziemią Łódzką (nr 1 styczeń 2015 r. , "Z bogatymi złożami", strona 8): "Dzisiejszy Szczerców to nowoczesna, stale rozwijająca się i wzbogacająca o nową infrastrukturę miejscowość - mówi wójt gminy Krzysztof Paweł Kamieniak.- Ponad 40 proc. budżetu gminy przeznaczane jest na inwestycje. Sukcesywnie budżet gminy zasilają unijne środki zewnętrzne. W ostatnich trzech latach na inwestycje pozyskaliśmy ponad 13 mln złotych". I wszystko się zgadza tylko że: znajoma moja wysnuła z powyższej wypowiedzi wniosek, jakoby to pan Wójt Krzysztof Kamieniak osobiście pozyskał owe 13 mln oraz że był wójtem Szczercowa w poprzedniej kadencji. To brzmi trochę tak, jakbym ja powiedział:  Że często jadam obiady z Królową Anglii w Pałacu Buckingham - kto mnie nie zna, może uwierzyć, ale kto mnie zna bliżej, wie, że nie mówię całej prawdy, ale też nie kłamię (jest przecież Królowa Anglii i Pałac Buckingham). Podobnie w powyższym cytacie. Jest 13 mln złotych? - Jest, ale że zostały pozyskane za poprzedniego wójta pana Grzegorza Kmity? - Nie ma. Czyli jak to powiedział nasz klasyk "Jestem za a nawet przeciw".

                                                                    T.W.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież